Asortyment wakacyjnych walorów Gąsek

Gąski (tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%85ski) to niewielka wieś położona na zachodnim Wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nie jest zbyt oblegana turystycznie, jednak leży w znanej przez turystów z całej Polski gminie Mielno. Jej główną domeną jest różnorodność możliwości spędzania wolnego czasu, znajdą coś dla siebie miłośnicy aktywnego wypoczynku, leniuchowania na plaży oraz chcący pozwiedzać. Gąski są w sezonie wakacyjnym mocno oblegane, dlatego planując przyjazd w czasie letnim, trzeba pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc. Baza noclegowa składa się z pensjonatów, hotelu oraz licznych kwater prywatnych, w których gościnni gospodarze dbają jak najlepiej o swych przybyłych. Rezerwując miejsca z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym można liczyć na przystępne ceny i promocyjne warunki. Jednym z wielu atutów regionu są piaszczyste plaże, w sezonie strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników. Jest tu także czysto i niezbyt tłoczno jak w wielu okolicznych kurortach turystycznych. Każdy może znaleźć upragnione miejsce dla siebie i swoich kompanów podróży.

Są tu także niespodzianki dla miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza rowerowych wycieczek. Przez Gąski prowadzi Międzynarodowy Szlak Nadmorski. To trasa, która wiedzie wzdłuż Wybrzeża Morza Bałtyckiego. Zahacza o najciekawsze zabytki i miejsca, które warto odwiedzić. To wyjątkowo ciekawy szlak, jego długość to około 39 kilometrów. Można przejechać tylko jego częścią i obejrzeć najbliższą okolicę, lub udać się na dłuższą wycieczkę. Aby zwiedzić wszystko po drodze z pewnością nie wystarczy jeden weekend. Dla osób lubiących odwiedzać zabytkowe miejsca, polecana jest Latarnia Morska. Wpisana na listę zabytków ma wysokość około 50 metrów. Na jej szczyt prowadzą granitowe schodki, a z góry rozciąga się przepiękny widok na panoramę i okoliczne wsie.

Nie można zapomnieć także o Pałacu Morskim. To budowla z XIX wieku, w której dziś znajduje się ekskluzywny hotel i restauracja. Rezerwacja noclegów jest tam dość tania (tu: ), jednak pobyt w hotelu jest wyjątkowo komfortowy. Cała miejscowość jest bardzo kameralna, nie można narzekać tu na tłumy turystów i brak prywatności. To świetne miejsce na urlop dla osób oczekujących ciszy i spokoju z daleka od miejskiego zgiełku. Warto zabrać ze sobą najbliższych, rodzinę lub przyjaciół i wspólnie cieszyć się urlopem.

Dodaj komentarz