Programy sportowe w Lublinie

W Polce istnieje wiele pięknych, ciekawych miast, które są godne odwiedzenia. Często wybieranymi przez nas na wycieczki są Kraków, Warszawa, Poznań, ale na liście tej znajdziemy także Lublin. Miasto to położone jest w województwie lubelskim. Znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, które zapraszają do odwiedzenia. Został założony już w VI wieku n.e. Po wielu latach, wraz z początkiem XIV wieku miejsce to otrzymało prawa miejskie. Na terenie miasta zarejestrowanych jest około 350 tysięcy mieszkańców, jednak w rzeczywistości możemy spotkać tutaj o wiele więcej osób, ze względu na studentów oraz tłumnie przyjeżdżających turystów z wielu zakątków świata. Aby ułatwić poruszanie się po mieście oraz jego poznawanie został wydany specjalny przewodnik turystyczny, w którym znajdziemy mapkę miasta wraz z opisem historii i zaznaczeniem lokalizacji najważniejszych budynków. Mieszkańcy mogą pochwalić się bazą gastronomiczną, czyli mapką wraz z adresami i menu wybranych obiektów restauracyjnych. Największym zainteresowaniem cieszy się zakładka o nazwie baza noclegowa – noclegi ➦ Lublin. Zostały tam zebrane najważniejsze obiekty, posiadające miejsca noclegowe, czyli hotele, pensjonaty oraz domki.

W Lublinie realizowanych jest wiele projektów sportowych, które mają na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz regularnej aktywności fizycznej. W związku z inicjatywą miasta powstało kilka bardzo ciekawych programów. Jednym z nich są zajęcia o nazwie “Aktywny Lublin” i “Aktywny Student”. Zakłada, że na każdej lubelskiej uczelni będą odbywać się zajęcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym, w czasie trwania roku akademickiego. Można wziąć udział między innymi w zajęciach siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, ale także aerobicu i zajęć tanecznych. Wszystkie są bezpłatne.

Bardzo ciekawą inicjatywa jest program o nazwie “Aktywny Senior”, który przeprowadzany jest przez wykwalifikowanych trenerów. W ramach tego programu organizowane są zajęcia z tenisa stołowego, gimnastyki oraz Nordic Walking, a także tańca towarzyskiego. Odbywające się zajęcia są darmowe. Cieszą się one ogromną popularnością i uznaniem wśród wszystkich seniorów oraz ich rodzin.

Dodaj komentarz