Szlaki turystyczne w Lesznie, na miarę sił każdego wędrowca

Leszno to malowniczo położona miejscowość Wielkopolski. Jej uroki możemy podziwiać na wiele sposobów, jednak spośród najbardziej atrakcyjnych warto wybrać spływ kajakowy. To trzydniowa wycieczka, ukazująca nam piękno lokalnej fauny i flory, w tym między innymi wyjątkowej odmiany konwalii, spotykanej tylko w tym miejscu. Dodatkowo, podczas takiego podróżowania, możemy zapoznać się z okolicznymi zabytkami, wśród których warto wymienić Zespół Pałacowy w Pawłowicach, Zamek w Rydzynie, czy też klasztor w Osiecznej. Trasa konwaliowa lub alternatywnie Pętla Cysterska, wybór należy do nas.

Leszno to wyjątkowe miejsce na mapie naszego kraju, jego historia sięga XIV wieku, co możliwe jest dla nas do zaobserwowania na wiele sposobów. Wyjątkową okolicznością są coroczne imprezy, poświęcone tutejszej tradycji i kulturze, takie jak Szlifowanie Bruku, czy Podniebny Piknik. Pozwalają nam one wyszaleć się i zasmakować w tradycyjnych wyrobach kuchni wielkopolskiej. Nie zapominajmy, że jeśli o zabawie mowa, to warto spróbować swoich sił w tunelu aero, co niesie ze sobą też wspaniałe emocje. Te z kolei możemy dostarczyć sobie, podczas relaksu w Aquaparku, czy nawet podczas nauki nurkowania w tutejszym centrum.

Dobrze jest też wybrać się na konną przejażdżkę, która uchyli nam rąbka tajemnic, dotyczących pozostałych zabytków. Tych bowiem możemy tu spotkać ogromną ilość. Dla najmłodszych tutejsze nadleśnictwo przygotowało ogród botaniczny, czyli doskonałą lekcję biologii, pozostająca w głowie na znacznie dłużej. Stadion w Lesznie to miejsce niezwykle popularne, a wynika to z zamiłowania do żużlu, wśród mieszkańców regionu. Zatem będąc w okolicy, nie powinniśmy sobie odmawiać tej formy rozrywki. Możemy tez sorbować swoich sił w skate parku, który jest jednym z największych w tej części kraju. Jednym słowem, w Lesznie nuda nam nie straszna. Jeśli zaś chodzi o szlaki w innych częściach Polski, możemy tu przytoczyć takie miejsce jak Roztoczański Park Narodowy. Jest on bogaty w dróżki i odcinki dla turystów.

Gastronomia to temat, bardzo ważny dla mieszkańców tego miasta, co można zaobserwować w staranności budowy całej infrastruktury. Dbałość o każdego gościa jest miłym elementem, podczas stołowania się w jednej z licznych restauracji regionalnych, które przy okazji proponują nam bardzo nietuzinkowe noclegi, rezerwuj na https://meteor-turystyka.pl. Leszno to miejscowość z duszą, malownicze tereny z dużą ilością zabytkowych budowli. Czegóż chcieć więcej od naszego wymarzonego, urlopowego wyjazdu?

3 myśli nt. „Szlaki turystyczne w Lesznie, na miarę sił każdego wędrowca

  1. Widzę, że z założycielami bloga mamy podobne pasje. @gość34 Ja byłam i jeśli chcesz wiedzieć czy warto się tam wybrać to – TAK!

Dodaj komentarz