Turystyczne specjały Niechorza

Niechorze to popularny kurort nadbałtycki, położony w województwie zachodniopomorskim. Znajduje się pomiędzy morzem Bałtyckim, a jeziorem Liwia Łuża (zobacz też na Wikipedii – info jezioro). Jest to miejscowość posiadająca wspaniały mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi osób mających problemy ze zdrowiem np. układem oddechowym. Jest atrakcyjną miejscowością dla przybywających tu turystów. Największą atrakcją jest piaszczysta i zadbana plaża, na której turyści chętnie leniuchują, opalają się, ale także aktywnie spędzają czas np. grając w siatkówkę plażową. Znajduje się tu też betonowe molo, po którym można spacerować i podziwiać piękne zachody słońca. Szczególną możliwością jest podpatrzenie pracy rybaków i oglądanie kutrów, które stoją w bazie rybackiej, gdzie można kupić świeże ryby na obiad.

W Niechorzu najpiękniejsza jest 45-metrowa latarnia morska znajdująca się na wysokim, klifowym brzegu, z której po wdrapaniu się na górę możemy podziwiać piękny widok rozciągający się na miasto, morze Bałtyckie i jezioro. Warto wybrać się do Muzeum Rybołówstwa, gdzie oprócz wystaw związanych z życiem miasta, kiedy było jeszcze wsią rybacką, mamy ekspozycje czasowe. Na uwagę zasługuje Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie znajdują się konstrukcje z całego wybrzeża, ukazane w bardzo realistyczny i precyzyjny sposób.

Mamy kolejkę wąskotorową, gdzie możemy przejechać się starymi wagonami i poczuć się jakbyśmy żyli tu kiedyś. Okres wakacyjny to czas największej ilości turystów. Baza noclegowa w Niechorzu jest bardzo różnorodna, a do dyspozycji gości są pensjonaty, domy wypoczynkowe, hotele czy pola namiotowe. Nawet osoby, które nigdy nie planują podróży i swojego zakwaterowania nie muszą się martwić, gdyż na pewno po przyjeździe znajdą zachęty pensjonatów (zobacz też w Meteorze – noclegi Niechorze). Turyści mogą wypocząć i zjeść w restauracjach, barach czy kawiarniach.

Dla amatorów rozrywek też znajdą się imprezy, dyskoteki, występy gwiazd czy różne organizowane zawody sportowe. Nie jest to miejscowość, w której można się nudzić, ciągle coś się tu dzieje. Podczas planowanego urlopu trzeba trochę poleniuchować na plaży czy wypróbować skuterów wodnych. Każdy znajdzie tu zajęcie dla siebie i na pewno nie pożałuje swojego wyboru, gdyż miejsce to ma swój piękny urok.

Dodaj komentarz