Zapomniane miejsca

W Polsce znajduje się wiele miejsc, które nie są znane a są naprawdę wyjątkowe. Wszyscy, którzy chcieliby się wybrać do miejsc do końca nie odkrytych podpowiadam między innymi:

  • Pola Lawendy znajdujące się na Warmii – dokładnie mieszczą się w pobliżu Nowego Kawkowa. Lawenda bardzo lubi klimat śródziemnomorski natomiast dobrze się również czuje w okolicach Olsztyna od 2001 roku. Warto wybrać się tam w okresie letnim żeby przyjrzeć się pięknym odcieniom fioletu na plantacji.
  • Zamek w Bodzentynie – obecnie można zobaczyć już tylko ruiny tego zamku. W tym obiekcie przebywał Władysław Jagiełło niedługo przed bitwą pod Grunwaldem.
  • Wzgórze Gosań – jest to wzgórze mieszczące się nad Morzem Bałtyckim. Biorąc pod uwagę całe polskie wybrzeże to jest to najwyższe wzniesienie. Dodatkowo na Gosaniu mieści się punk widokowy, z którego można podziwiać wspaniałe widoki na morze jak również na klify.
  • Polski Spisz – jest to nieduży fragment krainy etnograficznej, która nazywana jest Spiszem. Obszar ten jest zamieszkiwany przez niewielką grupę górali, która jest nazywana Spiszakami.
  • Zamek Oporowskich – znajduje się on pod Kutnem. Został zbudowany w stylu gotyckim. Można zauważyć klasycystyczne sztukaterie jak również neogotycką bramę, jaką posiada zamek. Wokół tego obiektu znajduje się park krajobrazowy.
  • Jaskinia Niedźwiedzia – jest to rezerwat przyrody a dokładniej geologiczny znajdujący się w Masywie Śnieżnika. Jego funkcją jest ochrona jaskini, ale także zjawisk krasowych, które w pobliżu niej się znajdują. Rezerwat ten należy do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
  • Cerkiew w Białym Borze – jest to Cerkiew Narodzenia Przenajświętszej, Bogarodzicy i pochodzi z lat dziewięćdziesiątych. Cerkiew ta została zbudowana w stylu starochrześcijańskich bazylik.

Podobnych wyjątkowych oraz interesujących obiektów a także miejsc jest dużo więcej w całej Polsce. Wystarczy tylko chcieć wybrać się na wycieczkę i dobrze rozglądać a można odkryć wspaniałe miejsca. Przyjemnego wyjazdu życzę 😉